-
Dr Gemma Catney töötab Belfasti ülikoolis rahvastiku- ja sotsiaalgeograafina. Tema uurimisvaldkonnad on etniline ja rassiline elukohasegregatsioon ning mitmekesisus, ebavõrdsus ja siseränne. Teda paelub, kuidas naabruskonnad kujundavad oma elanike kogemusi ja vastupidi. Dr Catney sai 2019. aastal maineka Royal Geographical Society ja Institute of British Geographersi Gilli mälestusauhinna.
Dr Gemma Catney
Belfasti ülikool
-
Dr James Laurence on Dublini majandus- ja sotsiaaluuringute instituudi vanemteadur, Dublini Trinity Kolledži dotsent ja Manchesteri Ülikooli erakorraline teadustöötaja. Ta käsitleb enda teadustöös sotsiaalse sidususe dünaamikat ajal, mil ühiskonnad muutuvad üha etniliselt ja kultuuriliselt mitmekesisemateks, kodanikunormide ja -tavade rolli inimrühmade vahelistes suhetes ning laste ja noorte sotsiaalse integratsiooni protsesse. Hiljuti lõpetas ta Ühendkuningriigi Teadusnõukogu rahastatud suuremahulise projekti selle kohta, kuidas elamupiirkondade segregatsioon kujundab noorte ja täiskasvanute sotsiaalpoliitilisi hoiakuid ja käitumist.
Dr James Laurence
Dublini Trinity Kolledž, Iirimaa
- Judit Kende on sotsiaalpsühholoog, kes töötab Belgias Université Libre de Bruxelles’is. Ta sai doktorikraadi 2018. aastal Leuveni Ülikoolist ning töötas ka Amsterdami Ülikoolis ja Lausanne’i Ülikoolis. Ta keskendub enda teadustöös inimrühmade vahelistele suhetele ja võrdõiguslikkusele. Teda huvitab, kuidas võrdõiguslikkus mõjutab erinevatest sotsiaalsetest rühmadest pärit inimeste omavahelist suhet ja kuidas saavad erinevatest sotsiaalsetest rühmadest inimesed koos ebavõrdsusele vastu astuda. Tema tööd autasustas Sotsiaalsete Probleemide Psühholoogilise Uurimise Selts (Society for the Psychological Study of Social Issues) parima kultuuridevahelisi suhteid käsitleva töö eest ja Rahvusvaheline Kultuuridevahelise Teadustegevuse Akadeemia (International Academy for Intercultural Research) parima väitekirja eest.
Judit Kende
Université Libre de Bruxelles, Belgia
-
Suursaadik Kairat Abdrakhmanov asus OSCE rahvusvähemuste ülemvolinikuna tööle 4. detsembril 2020. Enne ülemvoliniku ametikohale asumist oli Abdrakhmanov Kasahstani suursaadik Rootsis ja Taanis. Tema poliitiline karjäär algas 1993. aastal Kasahstani Välisministeeriumis, kus ta töötas mitmel olulisel ametikohal. Ta on töötanud asevälisministrina (2013–2016), välisministrina (2016–2018), alalise esindajana ÜRO juures (2013–2016) ja alalise esindajana teistes rahvusvahelistes organisatsioonides Viinis (2007–2008 ja 2011–2013). Suursaadik Abdrakhmanov oli Kasahstani alaline esindaja OSCE juures ja 2010. aastal juhtis ta OSCE alalist nõukogu. Nii sai Kasahstanist esimene postsovetlik OSCE eesistujariik. Suursaadik Abdrakhmanov on lõpetanud Kasahstani Riikliku Ülikooli ajaloo eriala.
Suursaadik Kairat Abdrakhmanov
OSCE
- Hanno Kruse on Amsterdami Ülikooli sotsioloogia osakonna dotsent. Oma teadustöös keskendub ta linnasotsioloogiale, sotsiaalsetele võrgustikele ning segregatsiooni päritolule ja tagajärgedele. Hanno Kruse osaleb erinevates uurimisprojektides, milles uuritakse naabruskondade rolli sisserändajate integreerumisel, etnilist segregatsiooni keskhariduses ja noorukite eakaaslaste suhteid kohalikes kontekstides. Tema töö on ajendatud küsimusest, kuidas eraldatud sotsiaalsed struktuurid toimivad asjaosaliste teadmata.
Hanno Kruse
Amsterdami Ülikool, Holland
-
Laura Kirss on Tartu Ülikooli doktorant ja praegu töötab Haridus- ja Teadusministeeriumis teadusnõunikuna. Ta uurib oma doktoriõpingute raames mitmekeelset ja -kultuurilist kooli, keskendudes eelkõige mitmekeelse kooli mudelitele. Laura on töötanud Tartu Ülikoolis haridusteaduste teaduri ja õppejõuna, lisaks pikaajaliselt mõttekojas Praxis.
Laura Kirss
Tartu Ülikool, Eesti
- Dr Patrick Kotzur on sotsiaalpsühholoogia dotsent Durhami Ülikoolis (ÜK). Ta keskendub oma töös rühmadevaheliste suhetega seotud teemadele. Ta huvitub teguritest ja protsessidest, mis kujundavad seda, kuidas reageerime inimestele, keda tajume rühmavälistena. Oma praeguses töös keskendub ta sotsiaalsele tajule (st sellele, kuidas me teisi tajume, miks me neid sellistena tajume ja millised on nende tajude tagajärjed). Lisaks uurib ta seda, kuidas saame neid arusaamu muuta, keskendudes rühmadevahelisele suhtlusele.
Patrick Kotzur
Durhami Ülikool, ÜK